» Opieka psychologiczna

OPIEKA PSYCHOLOGICZNA

Kierunek – Rozwój – Opieka psychologiczna

Dzieci idące do przedszkola rozpoczynają podróż po zakątkach edukacji, w której często pozostają zagubione. My poprzez opiekę psychologiczną pragniemy wskazać im właściwy kierunek.

Wręczamy im mapę i pełnimy rolę przewodnika, który w sposób interesujący i angażujący opowiada o atrakcjach świata, życia i rozwoju.

Tworzymy harmonijne środowisko, w którym dzieci nadążają za złożoną i dynamiczne rozwijającą się rzeczywistością. Dzielimy tę ścieżkę na etapy, by dzieci mogły podróżować we własnym tempie.

• Właściwe tempo: Dopasowujemy tempo nauki do naturalnych talentów dziecka. Nie wychodzimy przed szereg. Kierujemy się dobrem dziecka, by mogło ono wrzucić 5 bieg.
  • Do biegu, gotowi, start: Człowiek to istota społeczna. Nie zamykamy dzieci we własnym świecie. Wchodzimy do niego i wspólnie rozwijamy wiedzę oraz umiejętności społeczne.
  • Atlas emocji: Przygotowujemy dzieci do życia. Nie ograniczamy się do czytania i pisania. Pragniemy rozwijać w nich chęć, ciekawość poznawania świata.

Jak działamy?

Wybieramy się wspólnie w podróż, która ma przypominać wycieczkę all inclusive, a nie budżetowy wyjazd, gdzie na wszystko brakuje czasu.

Dbamy, by każdy maluch mógł we własnym tempie odkrywać atrakcję nauki, życia i przyjaźni. W ten sposób każda podróż pozostawia po sobie wyłącznie pozytywne emocje.

Na czym się skupiamy?

Wsparcie

Uważamy, że przedszkole to drugi dom dla najmłodszych. Dlatego otaczamy je opieką, by nie mówiły o nas “pani przedszkolanki”, tylko “ciocie”.

Opieka

Rozumiemy potrzeby dzieci i wiemy, że każde z nich potrzebuje czego innego. Ze spokojem i zrozumieniem wsłuchujemy się w ich potrzeby, by otaczać je opieką i bezpieczeństwem.

Zrozumienie

Nie szargamy nerwów. U nas dzieci w spokoju mogą rozwijać się we własnym tempie. Staramy się zrozumieć emocje dzieci i pomóc im radzić sobie z wyzwaniami.

Pewność siebie

Wiemy, że dzieci są różne. Niektóre wolą być w centrum uwagi, inne unikają atencji. Dlatego nic na siłę. Budujemy pewność siebie poprzez wspieranie naturalnych talentów, a nie zmuszanie do bycia innym.

Komunikacja

Pozostajemy w stałym kontakcie z rodzicami, by informować o postępach i wyzwaniach w wychowaniu i rozwoju dziecka. Wspólnie dbamy o to, by w obranym kierunku można było podążać bez przeszkód.

• Rodzinna atmosfera: Traktujemy dzieci jak jedną wielką rodzinę. Chcemy, by one również tak to odbierały, ponieważ wiemy, że nic nie sprawia większej przyjemności niż spędzanie czasu z najbliższymi.
  • Bezpieczeństwo: Budujemy więzi, które dają stabilny fundament bezpieczeństwa. Uczymy w ten sposób funkcjonowania w grupie, w społeczeństwie co jest równie ważne, jak podstawy elementarza.
  • Zrozumienie: Nasza misja to edukacja. Ale wizja to przyjemna edukacja, dlatego dostosowujemy tempo i charakter zajęć do indywidualnych potrzeb każdego malucha.