» Język angielski

JĘZYK ANGIELSKI

FUNtastyczne zajęcia – Język angielski dla najmłodszych

Dzieciaki są pełne fantazji. Biegają, śpiewają, kreują. Te zasoby kreatywności i fantastycznych możliwości są niemalże niewyczerpane, co w naszym przedszkolu doceniamy i potrafimy wykorzystać na rzecz rozwoju.

Wiemy, jak przekuć fantazję w FUNtastyczne zajęcia języka angielskiego dla dzieci.

Witamy, tzn. Welcome w świecie przyjemnej nauki, która otworzy przed Twoją pociechą drzwi do poznawania świata.

Dlaczego angielski?

• Number One: Język angielski to język uniwersalny. Korzystamy z niego w szkole, pracy, na wakacjach. Spotkamy go na każdym kroku. Warto by Twoje dziecko od najmłodszych lat było z nim za pan brat.
  • Rozwój przez duże R: Nie pozwól, by Twoje dziecko w przyszłości rezygnowało z wyjazdów zagranicznych, brania udziału w projektach międzynarodowych czy nawiązywaniu znajomości z rówieśnikami z innych zakątków świata. Przekuj rezygnację w radość poznawania i rozwijania.
  • Buduj na skale, nie piasku: Programy nauczania w szkole są coraz bardziej zawiłe. Coraz więcej materiału, coraz więcej zadań domowych… Niech Twoje dziecko pozna fundamenty języka angielskiego i buduje na nich biegłość językową, co przyjdzie mu zdecydowanie łatwiej.

Jak uczymy angielskiego?

Z uwagą, radością i przyjemnością. Dlaczego? Ponieważ zajęcia nie polegają na zapętlaniu kilku słów, zdań i oczekiwaniu, że każdy złapie. Zajęcia zaprojektowane są tak, by poruszać różne obszary poznawcze: wzrok, dotyk, słuch. W ten sposób nauka języka jest o wiele prostsza, ponieważ dzieci chłoną go “całym sobą”.

Z czego składają się zajęcia?

Skojarzenia

Dlaczego łatwo zapamiętać angielskie słowo leader? Ponieważ kojarzy się z polskim lider. To prosty przykład budowania skojarzeń, które są w nauce obcego języka bardzo ważne. Dlatego w nauce nie wymyślamy koła na nowo. Budujemy podstawy języka u dzieci na tym co znają i rozumieją.

Teoria + Praktyka

Można poznać 100 angielskich słówek, które oznaczają nazwy produktów w sklepie, a jak przyjdzie coś kupić, to nie wiemy, jak poprosić o reklamówkę na zakupy. Dlatego nie tylko dajemy podstawy, ale również odgrywamy scenki, które pomagają dzieciom je wykorzystać w praktyce.

Zabawa

Jak najprościej trafić do dzieci? Mówiąc ich językiem. Dlatego unikamy przestarzałych metod edukacyjnych. Z przyjemnością oglądamy z dziećmi bajki i organizujemy gry edukacyjne w języku angielskim, ponieważ w ten sposób “przesiąkają” one obcym językiem nie odczuwając, że była to solidna porcja nauki.

• Radość: Nauka nie musi być trudna. Wystarczy znaleźć most czyt. wspólny język (gry, piosenki aktywności) i zawsze można się dogadać. A to rozwija nie tylko intelekt, ale i koordynację ruchową oraz umiejętności społeczne.
  • Przygoda: Nauka w naszym przedszkolu jest jak odkrywanie tajemnic rodem z filmów o Indianie Jones. Dziecko nawet nie zauważy, że jest w trakcie edukacyjnej podróży.
  • Rozwój: Język obcy to dobry start w przyszłość. W czasie nauki podajemy na tacy potrawy (słowa, zwroty) oraz sztućce (przykłady zastosowań), by dziecko weszło pewnie w świat biegłości językowej.